AGV Sistemleri

AGV’ler taşımanın esnek yoludur. Konveyörler veya manuel araçların yerine kullanılırlar. Her taşıma işlemi için özel tasarlanan bu araçlar, tekrar eden taşıma işlemlerini güvenli ve hassas bir şekilde yerine getirirler.

Tek tip bir AGV yoktur; taşıdıkları ürün ve taşımanın gerçekleştiği alana göre özel tasarlanırlar. Bir depo alanında 10 tonluk kağıt rulo, üretim alanında 500 kiloluk preform şişe kolisi veya montaj hattı oluşturularak elektronik kartlar taşınabilir.

Temelde araçlar dahil 6 elementten oluşan bu sistemlerde trafik ve önceliklendirmeleri kontrol eden bir sistem yöneticisi, bir de alıcı firma tarafından kullanılan operatör arayüzü bulunmaktadır.Diğer iş yönetimi sistemleriyle (SAP/ERP) entegre olabilen AGV trafiği, sistem bütünlüğünüzü koruyacaktır. Araç tarama fonksiyonu güvenlik alanlarını ve güvenliğe tehdit oluşturabilecek durumları da hesaba katar. Günlük ve dönemlik sistem raporları sayesinde sisteminizin performansını görebilir ve araçlarınızın verimliliğini ölçebilirsiniz.