EFEKTİF/EFFECTIVE

Planlanmış durumlar haricinde rotasından çıkmayan araçlar sayesinde, KPI analizlerinizde verimlilik artışı gözlenecektir.

EKONOMİK/ECONOMIC

Yatırımınızın geri dönüşünü hesapladığınızda sizi şaşırtacaktır; AGV sistemleri genellikle 1 yılda kendini amorti eder.

UYUMLU/COMPATIBLE

Çeşitlendirilebilir hareket ve manevra kabiliyeti sayesinde diğer üretim proses ve operasyonlarla birlikte kullanıma uygundur.

DİNAMİK/DYNAMIC

Çalışma koşulları veya operasyonların değişmesi halinde yeni görev ve rotalarına hızlı ve kolay adapte edilebilir.

GELİŞTİRİLEBİLİR / PERFECTIBLE

Prosese özel programlanabilme özelliği sayesinde, aynı çalışma ortamını paylaşacak çoklu AGV sistemleri oluşturmak ve sistem yükseltmesi yapmak mümkündür.

ESNEK/FLEXIBLE

Akıllı programlanabilme özelliği sayesinde bir çok farklı rotada ve koordinata hareket edebilir.

İnsansız araçları tanımlamak için birçok isim ve kısaltma mevcut ancak temel prensip her zaman aynı:
Yükleri güvenli ve verimli şekilde A’dan B’ye taşımak.

Otomatik Yönlendirmeli Araçlar, sürücüsüz ve yazılım kontrollü makinelerdir. Bu kapsamda taşıma amaçlı kullandığımız iş makineleri dönüştürüldüğünde, malzeme taşıma proseslerinin otomatize edilmesi konusunda kilit rol oynarlar.

AGV Sistemleri manuel araçlar ve sabit otomasyonlu hatlara göre hem yatırım maliyeti hem de verimlilik, kalite ve güvenlik açısından oldukça avantajlıdırlar. Birçok iş alanında uygulanabilen AGV Sistemleri özellikle insan gücü kullanımının kritik olduğu tehlikeli veya insanın çalışamayacağı alanlarda oldukça kazanç sağlamaktadır.

Güvenli ve verimli bir adım olan AGV Sistemleri, düşen işletme ve bakım maliyetleri sayesinde 1-2 yıl içerisinde yatırımınızın kazanç olarak geri dönmesini sağlar. Daha fazla bilgi için “Geri Dönüşüm Hesaplama” sayfasını ziyaret edin veya bize ulaşın.